Osnova témat

 • Úvod

  Zdravím Vás,

  jsem rád, že jste našly/i virtuální cestu do tohoto prostoru. Nejprve dovolte trochu historie a objasnění důvodu vzniku. Sešly se u mne různé věci, které pomohly vzniku tohoto prostoru, o jehož podobě jsem dlouho přemýšlel.

  První je setkání s Harlene Anderson a Rocio Chaveste Gutiérrez, v rámci skupiny Narativ (http://narativ.cz/), které mluvily o prostoru, který sdílí se studenty, kolegy a bývalými kolegy či studenty, aby se všichni mohli potkat, domluvit a sdílet věci, o které se zajímají. 

  Druhou je, že je mnoho věcí, které se dějí mimo prostor univerzity, o kterých není čas ani prostor, kde se zmínit a které souvisejí s oborem, nebo s tématy, kterým se věnujeme. Je dobré je sdílet, můžeme za nimi dojet společně, domluvit se na cestě, příspěvku nebo jiných věcech.

  Třetí jsou rozhovory s Vámi o věcech, které děláte. Přijde mi škoda, že někdo jede fotit do Banátu a nedá o tom vědět, nemá možnost fotky vystavit, promluvit o nich, sdílet je v rámci prostoru univerzity. Někdo jiný dělá jiné věci. Když se společně poznáme i v jiných rolích než je dosud běžné, můžeme lépe sdílet. Pokud o sobě dám vědět, mohu být osloven i skrze nabídku práce v této profesi.

  Proto jsem založil tento prostor. Věřím, že bude pro Vás užitečný, že bude pestrý a aktivní a že povede k vzájemnému poznání a kolaboraci mezi všemi, kteří tvoří prostor katedry. Proto je přístupný i pro hosty z vnějšku. 

  Podobu prostoru jsem zvolil takovou, jaká je. Není ovšem definitivní, budu rád, když ji přetvoříme tak, aby byla funkční, využitelná a vstřícná.

  Pravidla nejsou zatím žádná, nechci je vymýšlet já, předem, aby se dala zadem obejít... Utvořme je až na základě sdílení prostoru tak, aby byly k užitku a ne na překážku (jak už to s mnoha pravidly bývá). Pokud nějaké pravidlo chcete navrhnout, je zde prostor. Pokud chcete navrhnout nějakou jinou kategorii členění, napište sem svůj návrh, připojím diskusi a pokud se shodneme většinou, můžeme požadované změnit.

  Jsem správcem stránek, prostoru. Nechci být tvořitelem, hlídačem, cenzorem a mazačem nevhodných. 

  Dobré dny,

  pm

  PS: Název prostoru je inspirován alternativním divadlem - Force entertaiment. Zatímco Tim Etchells jím provokuje  představu o zábavě v divadle, já provokuji představu o přemýšlení na univerzitě. 

  o Forced Entertaiment více na webu: http://www.archatheatre.cz/cz/menu/program/20092011day.html 

  ukázka z výborného představení o jedné dvojici a jejich příběhu...

 • I prostor - svět internetu

  Co kde na internetu - časopisy, knihy, stránky, blogy... 

 • Čtivo

  odkazy na knihy, texty, čtení...

 • Akce

  Výstavy, přednášky, koncerty, divadla, konference...

 • příležitosti - práce, brigády...

  Nabídky/poptávky práce - brigád...

 • Filmy

  videa, filmy, dokumenty...

 • Důležité nezařaditelné

  různé...

 • Hudební sekce

  muzikálnosti všeho druhu